Flagowa 10-letnia whisky single malt dla nowoczesnego konsumenta, gładka, dymna słodycz sherry. Barwa miedzianozłota, w nosie owoce i gorzka czekolada – podobnie na podniebieniu, z lekka nutą mandarynkową. W finiszu elegancki posmak mielonej kawy.
Szkocka whisky typu Blended komponowana zarówno z destylatów jęczmiennych jak i zbożowych starzonych w dębowych beczkach przez minimum 12 lat. W zapachu świeża, z wyczuwalnymi nutami jabłek, miodu, toffi, wanilii oraz dębu. W smaku delikatna, z akcentami zbożowych ciasteczek, miodu, toffi, wanilii, palonego cukru, suszonych śliwek oraz korzennych przypraw.
Wyjątkowy blend będący kompozycją blisko 100-u różnych rodzajów whisky: single malt z Miyagikyo i Yoichi oraz grain whisky produkowanej z kukurydzy. Whisky dojrzewała głównie w beczkach po bourbonie, a także w beczkach sherry butt, świeżych beczkach z amerykańskiego dębu i refill hogshead. Po zmieszaniu whisky na okres 3-6 miesięcy trafiła do beczek ponownego użycia. Nikka from the barrel została stworzona aby pokazać bogactwo aromatów i smaków, które daje beczka, w tym celu butelkowana jest też z wyższą mocą 51,4%. W nosie złożona, pełna aromatów lilii, moreli, goździków i skóry. W ustach potężna, z wyraźnie wyczuwalnymi nutami przypraw, dębiny, dojrzałych brzoskwiń i karmelizowanych jabłek. Finisz długi, złożony z lekko słoną nutą, pełen nut dojrzałych śliwek i brzoskwiń, dębiny i wanilii. Unikalna kwadratowa butelka ma obrazować silny i bogaty smak znajdującej się wewnątrz niej whisky.
W procesie jej produkcji wciąż używamy tradycyjnych chłodnic wężowych do schładzania destylatu. Dzięki temu whisky nabiera wyjątkowego smaku, który rywalizować może z trunkami niemal dwukrotnie starszymi.
Gładka, bogata i krągła jest uosobieniem stylu destylarni Dalmore. Przez 12 lat dojrzewała w beczkach z amerykańskiego dębu. Następnie rozdzielona do trzech rodzajów beczek po sherry i na nowo połączona. Zachwyca aromatem marmolady pomarańczowej, cynamonu, gałki muszkatołowej. W ustach mandarynki, wanilia, imbir i jabłka.
Tajwański Single Malt pochodzący z beczek 1st i 2nd fill sherry Oloroso, z mocą zredukowaną do 46%. W jej skład wchodzą destylaty ok. 4-5 letnie, pomimo młodego wieku charakteryzuje się niebywałą dojrzałością w smaku i zapachu. Typowy reprezentant whisky azjatyckich. Mimo tropikalnego klimatu i przyspieszonego dojrzewania, whisky nie jest taninowa, pachnie pięknie sherry, migdałami, czekoladą, wiśniami, mieloną kawą, a nawet balsamico. W smaku wcale nie wytrawna, choć bardziej przypomina gorzką czekoladę, orzechy , a na finiszu pojawia się dębina. Whisky o naturalnym kolorze i niefiltrowana na zimno.
12-letni potrójnie destylowany single malt, który dojrzewał w świeżych beczkach po Bourbonie (1st-fill) Pierwsza edycja tej whiskey powstała we wrześniu 2013 roku. Od tego czasu co roku wybierane są tylko najlepsze beczki, których zawartość trafia do maksymalnie 6000 butelek rocznie. Whiskey nie jest filtrowana na zimno. W nosie bardzo bogata, słodkie nuty wanilii, przypraw, cynamonu, nalewki z goździków zrównoważone aromatami jabłek, gruszek, zwęglonego drewna i świeżo ściętego siana. W ustach oleista i bogata, pełna słodyczy wanilii, delikatnie wzmocnionej przez akcenty czarnego pieprzu, przechodząca następnie w smaki soczystych owoców, nuty trawiaste i zbożowe. Finisz z długo utrzymującym się soczystym smakiem jęczmienia, dębiny, śmietankowych krówek i ciemnej czekolady.
Whisky butelkowana z mocą 43% i co niezwykłe dla whisky mieszanych, niefiltrowana na zimno, to niezwykle oleista, pikantna whisky, tworzona z 15 różnych destylatów, w skład której wchodzą dwie dymne – Bunnahabhain i Caol Ila. Zawartość whisky malt w blendzie stanowi 33%, reszta to whisky grain. Zdobywca srebrnego medalu na IWSC 2017.
The Famous Grouse jest kompozycją bardzo esencjonalnych whisky słodowych oraz wyjątkowo łagodnych whisky zbożowych. Efektem takiego połączenia jest znakomicie harmonijna whisky o gładkim i delikatnym smaku karmelu z subtelnymi nutami przypraw korzennych.\nMarka The Famous Grouse jest znana w ponad 100 krajach na całym świecie przede wszystkim jako idealna propozycja dla osób preferujących tradycyjne smaki Szkocji.
Destylat jest przelewany do beczek z amerykańskiego dębu, w których leżakuje przez minimum 3 lata. Degustacja Sir Edward’s jest jak podróż po Szkocji – niepowtarzalny zapach bryzy z Morza Północnego, smak zbóż zmieszany z intensywnym aromatem wrzosu z Zachodniego Wybrzeża oraz wędzonego łososia z pięknych okolicznych jezior.
SCOTTISH LEADER to whisky, która zasługuje na swoją nazwę. Stworzona z pasją i dumą, kreuje myśli o nowych perspektywach i możliwościach. Jak każdy prawdziwy przywódca, zaczęliśmy z odważną wizją; wizją, \nktóra rozwija każdy aspekt marki, łącznie ze smakiem. Nasz Master Blender wraz z zespołem starannie dobrali najlepsze whisky z całej Szkocji, tworząc\nwielokrotnie nagradzany blend na kolejne dekady.\n\nSCOTTISH LEADER to połączenie najlepszych whisky\nsłodowych i zbożowych dające łagodną i zrównoważoną szkocką\nwhisky. Nowy rozbudowany blend z dodatkowa zawartością słodu,\nz rozwiniętą głębią i balansem.
The Macallan 12 YO Double Cask dojrzewa w 2 rodzajach beczek. Najpierw w beczkach po sherry z dębu amerykańskiego, a następnie w beczkach po sherry z dębu europejskiego.
Mieszanka (blend) whiskey słodowej potrójnie destylowanej z lżejszymi whisky zbożowymi z Irlandii. Whiskey z bogatym, charakterystycznym smakiem świeżych owoców i wanilii. Posiada lekki owocowy i korzenny aromat oraz delikatnie rozgrzewający miodowy finisz.
Wysokiej jakości brandy wytwarzana w piwnicach francuskiego producenta. Jest wynikiem doskonałego zestawienia wybornych wódek francuskich oraz stuletniej tradycji produkcji brandy.
Doskonała propozycja na prezent zarówno dla miłośników whisky single malt, jak również dla osób rozpoczynających przygodę z tym trunkiem. W zestawie znajdują się trzy niezwykłe whisky single malt produkowane w Speyside, Szkocja. 12-letnia Glenfiddich (700 ml) o delikatnym smaku świeżej gruszki i kremowym aromacie dębu. Glenfiddich Solera Vat (50 ml) jest 15-letnią whisky single malt o charakterystycznym łagodnym smaku z nutą miodu i rodzynek. Ostatnim skarbem ukrytym w zestawie jest 18-letnia Glenfiddich (50 ml), która łączy w sobie bogaty smak suszonych owoców, daktyli, kandyzowanej skórki pomarańczy oraz elegancką nutę dębiny.